تا کنون به این موضوع فکر کرده اید اولین رستوران در کجا و در چه زمانی ایجاد شده؟
در سال 1600میلادی در فرانسه کافه ها راه اندازی شدند در ابتدا قهوه و نوشیدنی ها سرو میشدند اما پس ازگذشت زمان شخصی به نام بولانگر مغازه ای ایجاد کرد که انواع سوپ ها را سرو میکرد بنابراین اولین ایده ی رستوران و اولین کسی که رستوران را راه اندازی کرد آقای بولانگر بود که در خیابان لوور به سرو سوپ و مرغ می پرداخت. در زمان حال رستوران های زیادی در جهان با نام بولانگر وجود دارند.

رستوران چطور مکانی است

جایی که خوراکی و نوشیدنی در همان مکان استفاده میشود رستوران نام دارد. کیفیت غذا،چیدمان مناسب و تمیزی می تواند در کیفیت و شهرت یک رستوران نقش مهمی داشته باشد. رستوران صرفا مکانی برای صرف غذا نیست گاهی افراد برای دور هم بودن و تفریح به رستوران می روند.

ویژگی های یک رستوران خوب

چیدمان رستوران: رستورانی که بخواهد تاثیر مثبتی بر روی مشتری خود داشته باشد باید فضایی زیبا و آرام بخش را ایجاد کند که می تواند با موسیقی ملایم همراه باشد.
رعایت اصول بهداشتی: پاکی و تمیزی رستوران یکی از اصول اولیه است.
زمانی که به رستوران می روید با یک نگاه میتوانید متوجه اهمیت پاکیزگی آنجا شوید و با رفتن به سویس بهداشتی می توان متوجه شد که آن رستوران به چه میزان به بهداشت اهمیت می دهد
اهمیت رفتار کارکنان: الگوی رفتاری و ظاهری ان ها اولین مواردی هستند که مشتری در ابتدای حضورش به رستوران به ان ها توجه میکند. لباس کار کارکنان برند رستوران شماست. لباس کار باید طوری باشد که حس غرور و افتخار را در کارکنان ایجاد کند. داشتن لباس مخصوص علاوه بر زیبایی باعث حفظ سلامت کارکنان نیز می شود.
کارکنان نباید اجازه دهند مشتری جدید پشت میز کثیف بنشیند و در اخر باید توانایی رابطه محترمانه را با مشتری داشته باشند.
ارائه غذای با کیفیت: رستوران های معروف و شناخته شده بالاترین استاندارد های غذایی را در نظر میگیرند و تا جای ممکن از مواد اولیه ارگانیک استفاده می کنند.موارد بسیاری به ما کمک میکند تا کیفیت غذا را تشخیص دهیم. مثل شکل،بافت، رنگ و بوی غذا
رعایت فاصله میزها: در هر رستوران باید فضای کافی برای هر فرد در نظر گرفته شود. مثلا فضای لازم برای هر صندلی، فاصله بین میزها و فاصله بین افرادی که سر یک میز با هم غذا می خورند.
برای هر نفر باید مساحتی به ابعاد 40* 60وجود داشته باشد این امر باعث می شود کسانی که کنار هم غذا می خورند فضای کافی داشته باشند.
رستوران ها باید میزهایی با مساحت های متفاوتی داشته باشند گاهی اوقات فردی وارد رستوران می شود که می خواهد تنهایی غذا بخورد، گاهی یک گروه 8 نفره هستند که می خواهند کنار هم غذا بخورند. یک رستوران باید بتواند خواسته مشتری های خود را برآورده کرده و میزها نباید به گونه ای چیده شود که برای جابجایی فردی، فرد دیگری از روی صندلی بلند شود در حقیقت باید متناسب با متراژ سالن رستوران تعداد میزها مشخص شود.
آرامش رستوران: درصد قابل توجهی از افراد که به رستوران می روند صرفا جهت صرف غذا به آنجا مراجعه نمیکنند. بعضی از افراد برای دور هم بودن و تفریح به مکانی آرام و دلپذیر نیاز دارند که این نیازها را در قالب رفتن به رستوران و صرف غذا برآورده می کنند در واقع صرف غذا برای این افراد بخشی از تفریحات روزانه تلقی شده و رستوران را به عنوان یک تفریحگاه خانوادگی و یا دوستانه میشناسند.

تجهیزات لازم برای راه اندازی یک رستوران

راه اندازی رستوران بدون تهیه تجهیزات لازم امکان پذیر نیست.
تجهیزات رستوران پایه اصلی رستوران است و در بالا بردن کیفیت کاری رستوران نقش مهمی دارد و برای شروع فعالیت ضروری است.کیفیت تجهیزات موفقیت یک رستوران را تثبیت میکند.همیشه کیفیت تجهیزات را در نظر بگیرید،خرید تجهیزات غیر استاندارد به نفع شما نیست و باید خیلی زود آن ها را عوض کنید. بهتر است از برندهای شناخنه شده استفاده کنید که دارای گارانتی هستند.
اصلی ترین تجهیزات رستوران:
– تجهیزات پخت غذا
– تجهیزات سرو غذا
– تجهیزات آماده سازی رستوران
– تجهیزات کانتر رستوران
– تجهیزات پذیرایی
– ماشین های ظرفشویی صنعتی

انواع رستوران

رستوران های بومی یا سنتی: در اغلب کشورها و شهرها با توجه به موقعیت جغرافیایی پیشینه فرهنگی و تاریخی رستوران دیده می شوند که مطابق با فرهنگ خود روش پذیرایی و یا چیدمانی متفاوت دارند.
گریل روم: در این رستوران ها کلیه ی غذاها به صورت گریل تهیه می شوند،گریل همان پخت مواد روی تابه چدنی است. منوی این رستوران ها اغلب استیک، سبزیجات و بیفتک هستند.
رستوران باربیکیو: این رستوران ها معمولا در کنار باغ ها و یا رود ها هستند .از منقل جهت پخت غذا های مختلف مانند سایر کباب ها استفاده می کنند.
سلف سرویس: نوعی خدمات است که مشتری در فرآیند آن مستقیما درگیر است . در حقیقت مشتری فرآیند خدمات را کنترل و به شیوه خود انجام می دهد. مشتری در انتخاب غذا و میزان حجم آن نیز کاملا آزاد است.

  • سلف سرویس
  • باربیکیو

فود کورت:سالن بزرگی که از چند غرفه مختلف تشکیل شده که هر غرفه غذاهای مختلفی ارائه می کند. غذاهای این مجموعه ارزان قیمت است و معمولا یک سالن مشترک برای تمامی مشتری ها ی غرفه ها دارد.
فست فود: غذاهایی که با سرعت زیادی پخته می شوند در واقع از قبل نیمه آماده هستند و بعد از سفارش با سرعت بیشتری به مشتری تحویل داده می شوند. انواع ساندویج ها ، سوخاری ها و پیتزاها در این رستوران ها ارائه می شوند.یکی از معروف ترین فست فود ها مک دونالد و کی اف سی هستند که در سراسر جهان به رستوران های زنجیره ایی تبدیل شده اند.

معروف ترین رستوران ها در جهان

– رستوران استریا فرانچسکانا: ایتالیا
– رستوران ال سلر دوسان روکا: اسپانیا
– رستوران میرازور: فرانسه
– رستوران مدیسون پارک: آمریکا
– رستوران نائب : ایران

معروف ترین رستوران ها در ایران

– رستوران گردان برج میلاد
– رستوران نائب : وزرا
– رستوران ارم شاندیز: مشهد
– رستوران باغ راز: شیراز
– رستوران باغ شاپوری : شیراز
– رستوران خوان گستر: اصفهان
– رستوران هتل عباسی: اصفهان
البته رستوران ها در ایران با نام های مختلفی خوانده می شوند. مانند:
– سفره خانه
– طباخی
– دیزی سرا
– چایخانه
– چلو کبابی